Strona testowa - zaczynamy odliczanie 

Sukcesy artystyczne uczniów leśnickiej szkoły muzycznej w 18 rocznicę jej działalności

     Mijający rok szkolny 2010/2011 jest w placówkach oświatowych okazją

do podsumowań, opinii czy też refleksji na temat osiągniętych efektów nauczania, metod pracy z uczniami oraz ogólnej działalności dydaktyczno-wychowawczej. Dotyczy to także placówek kształcących uzdolnioną muzycznie młodzież, takich jak nasza Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Leśnicy. Okazja po temu jest przednia, gdyż szkoła osiągnęła właśnie pełną „dojrzałość” ( 18 lat działalności ), a sukcesami tego roku szkolnego mogła by  obdzielić  następnych kilka lat swojego funkcjonowania.

Zaczęło się już we wrześni 2010r., kiedy to orkiestra pod dyrekcją Klaudiusza Lisonia wywalczyła na Festiwalu Muzycznym w Boesel ( Niemcy) I miejsce oraz  Grand Prix dla najlepszego w ogólnej punktacji zespołu startującego w tej imprezie.

Pierwsze miesiące mijającego roku szkolnego uczniowie spędzili na intensywnych ćwiczeniach zmierzających do przygotowania nowych programów muzycznych zarówno w grze solowej jak i w różnego rodzaju zespołach działających na terenie szkoły. Ten czas to także duża aktywność koncertowa uczniów, a w szczególności tych grających w orkiestrze dętej. Nasi podopieczni brali udział w takich imprezach jak: Obchody XX –Lecia Samorządu w Kędzierzynie Koźlu, „Święto Chleba” w Strzelcach Opolskich, czy też w obchodach Dnia Edukacji Narodowej organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich.

W leśnickim środowisku na pewno największym wydarzeniem kulturalno-artystycznym z udziałem orkiestry była zorganizowana już po raz drugi „Gala Noworoczna”. Impreza ta to efekt współpracy Urzędu Miasta, Leśnickiego Ośrodka Kultury, Stowarzyszenia TIKEA i Szkoły Muzycznej. Koncert odbył się w nowo otwartej Sali Koncertowej 

Skycms Demo
45-801 Opole | ul. Partyzancka 5a | tel. 77545 30 60
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe